Логин

Регистрация

Регистрация пользователя
или Отмена

№ 22/14/а. 10.06.2014. Щодо вилучень гравців Анатолія Власовича (СК «Аякс») та Дениса Бережного (Россо Неро)

РІШЕННЯ № 22/14/а

контрольно-дисциплінарного комітету Запорізької міської федерації футболу

 

10 червня 2014 р.                                                                         м. Запоріжжя 

 

Контрольно-дисциплінарний комітет Запорізької міської федерації футболу (надалі – КДК), у складі голови комітету Голіщева Володимира Юрійовича, заступника голови комітету Куршинова Костянтина Павловича та відповідального секретаря комітету Пушкарьової Олени Юріївни, розглянувши на своєму засіданні справу № 22/14/а «Щодо вилучень гравців Анатолія Власовича (СК "Аякс") та Дениса Бережного (Россо Неро)»,

 

ВСТАНОВИВ:

 

29 травня 2014 року до КДК надійшов рапорт арбітра Ігоря Рибченка. У рапорті було зазначено, що 29 травня 2014 року він обслуговував матч чемпіонату міста Запоріжжя з футболу серед команд Вищої ліги: СК «Аякс» – «Россо Неро». Згідно з рапортом, на 27-й хвилині матчу відбувся інцидент, який полягав у наступному: гравець команди «Аякс» Анатолій Власович повів себе неспортивно по відношенню до гравця команди «Россо Неро» Дениса Бережного, тим самим спровокувавши його на дії у відповідь. Таким чином, у відповідь на неспортивну поведінку суперника Денис Бережний вдарив Анатолія Власовича долонею в обличчя.

За дані дії Анатолія Власовича арбітром було попереджено з пред’явленням жовтої картки, а Дениса Бережного  вилучено з поля з пред’явленням червоної картки.

По даній справі 30 травня 2014 року КДК було винесено рішення, відповідно до якого Дениса Бережного, враховуючи пом’якшуючі обставини, було відсторонено від участі у чемпіонаті міста Запоріжжя з футболу серед команд Вищої ліги на один матч, починаючи з 31 травня 2014 року. До Анатолія Власовича дисциплінарні санкції КДК не застосовувалися.

Не погоджуючись із даним рішенням, СК «Аякс» звернувся до апеляційного комітету ЗМФФ з вимогою збільшення терміну відсторонення гравця команди «Россо Неро» Дениса Бережного.

Згідно з рішенням апеляційного комітету ЗМФФ № 2/14 від 04 червня 2014 року, у зв’язку із тим, що термін відсторонення гравця не перевищує трьох матчів (ч. 2 ст. 71 ДП ЗМФФ), апеляційна скарга СК «Аякс» була відхилена, а рішення КДК від 30 травня 2014 року № 22/14 – залишено без змін.

Разом з тим, під час вивчення змісту апеляційної скарги та підготовки до розгляду, апеляційний комітет з’ясував вагомі факти, що не були відомі КДК на момент розгляду справи. А саме: арбітром матчу у рапорті на адресу КДК не було зазначено, у чому саме полягала неспортивна поведінка гравця команди СК «Аякс» Анатолія Власовича по відношенню до гравця команди «Россо Неро» Дениса Бережного, у звязку з чим КДК не було надано відповідну оцінку таким діям гравця, що у свою чергу вплинуло на мотивування при винесенні рішення по справі.

Такі обставини КДК визнає вагомим фактами, що є підставою для перегляду рішення КДК за ново виявленими обставинами, у поряду ст. 66 Дисциплінарних правил ЗМФФ.

З метою підтвердження або спростування фактів, що стали відомі КДК, на засідання КДК викликалися: гравці Анатолій Власович та Денис Бережний, представники команд СК «Аякс» та «Россо Неро», арбітр матчу Ігор Рибченко та інспектор матчу Анатолій Бабіч.

Із запрошених осіб на засідання КДК зявилися: представник СК «Аякс» Віталій Манько та інспектор матчу Анатолій Бабіч. Гравець Анатолій Власович не зявився, проте надав свої письмові пояснення щодо інциденту, що стався у матчі.

У поясненнях Анатолія Власовича, зокрема, зазначено, що під час зупинки матчу для підготовки пробиття штрафного удару командою-суперницею він перебував у «стінці» своєї команди. При цьому гравець команди «Россо Неро» Денис Бережний, знаходячись до нього спиною, декілька разів вдарив його пятою по нозі, нижче щитків. У відповідь Анатолій Власович штовхнув Дениса Бережного уперед від себе. Також у письмових поясненнях зазначено, що, почувши на свою адресу якісь грубі вислови, Анатолій Власович відповів супернику приблизно наступне (російською): «Что ты брыкаешься? Чё припух?». Після цих слів Денис Бережний вдарив його долонею по щоці.

Зі слів Анатолія Власовича, епізод відбувався доволі динамічно, і він описаний ним досить детально. При цьому у поясненнях зазначено, що із ним керівництвом команди СК «Аякс» проведено «профілактичну розмову» і в подальшому він намагатиметься не застосовувати дій «провокаційного характеру», але й ображати себе не дозволить.

На засіданні КДК була заслухана позиція інспектора матчу Анатолія Бабіча, який зазначив, що даний епізод між гравцями стався доволі несподівано та динамічно. Що конкретно казали гравці один одному – він не чув. Але після матчу арбітр матчу Ігор Рибченко повідомив його, що Анатолій Власович образливо висловився на адресу Дениса Бережного, чим і зпровокував грубі дії останнього.

На засіданні КДК також виступив голова СК «Аякс» Віталій Манько, який зауважив, що він особисто та гравці його команди були обурені одноматчевим терміном відстороненням гравця команди «Россо Неро» Дениса Бережного. При цьому зауважив, що повністю довіряє своєму гравцеві – Анатолію Власовичу. Ніхто з його партнерів не чув, щоби той образливо висловлювався на адресу суперника. Підтвердив факти, що були викладені Анатолієм Власовичем у його письмових показах. Також зауважив, що останнім часом в місцевому футболі зросла кількість випадків грубої поведінки гравців різних команд, що вимагає більш жорсткішого їхнього покарання. Додав, що, дійсно із гравцем Анатолієм Власовичем ним проведено «профілактичну розмову» і він буде покараний на внутрішньо командному рівні, з метою недопущення подібної поведінки у майбутньому.

Арбітр матчу Ігор Рибченко, представник команди «Россо Неро» та гравець команди «Россо Неро» Денис Бережний на засідання КДК не зявилися. Про причини своєї неявки не повідомили, письмових пояснень не надали.

Проаналізувавши надані письмові докази, у тому числі й особисті письмові пояснення Анатолія Власовича, а також заслухавши пояснення представника команди СК «Аякс» та офіційної особи матчу – інспектора матчу, КДК вважає, що в діях гравця команди СК «Аякс» Анатолія Власовича присутні ознаки двох порушень: 1) грубий поштовх суперника руками після зупинки гри, а також 2) застосування образливого висловлювання на адресу суперника. За дані порушення Правилами гри передбачено застосування до гравця дисциплінарної санкції у вигляді вилучення із предявленням червоної картки.

Враховуючи, що на футбольному полі даний гравець був покараний арбітром матчу лише попередженням, КДК вважає такі дії явною помилкою арбітра.

Відповідно до ч. 3 ст. 44 ДП ЗМФФ, КДК застосовує дисциплінарні санкції у випадку порушення статутних і регламентних документів, якщо це не відноситься до юрисдикції іншого органу, а також виправляє явні помилки в рішеннях, прийнятих арбітром.

У звязку із вище наведеним, КДК вважає за необхідне виправити явну помилку арбітра і змінити вид покарання, застосований до гравця команди СК «Аякс» Анатолія Власовича, із попередження на вилучення.

Виходячи зі змісту досліджених доказів, КДК кваліфікує дії Дениса Бережного як навмисний удар суперника, який не володіє м’ячем, після зупинки матчу. Помякшуючих чи обтяжуючих обставин не встановлено.

Відповідно до підпункту 1 пункту 2 частини 1 статті 15 ДП ЗМФФ, за грубий поштовх суперника руками після зупинки гри до футболістів може бути застосовано відсторонення від участі у змаганнях на 2 (два) матчі.

Згідно з підпунктом 2 пункту 3 частини 1 статті 15 ДП ЗМФФ, за застосування образливого висловлювання на адресу суперника до футболістів може бути застосовано відсторонення від участі у змаганнях на 3 (три) матчі.

Відповідно до ст. 35 ДП ЗМФФ, якщо однією особою вчинено декілька порушень, за які передбачено застосування дисциплінарних санкцій, то Орган застосовує дисциплінарну санкцію, передбачену за більш серйозне порушення.

Згідно з підпунктом 1 пункту 3 частини 1 ст. 15 ДП ЗМФФ, за навмисний удар суперника, який не володіє м’ячем, після зупинки матчу до футболістів може бути застосовано відсторонення від участі у змаганнях на 3 (три) матчі.

Виходячи з вищенаведеного, керуючись п. 12.1 Регламенту чемпіонату міста Запоріжжя з футболу серед команд Вищої ліги сезону 2014 року, на підставі ст.ст. 4, 8, 12, ч. 1 ст. 15 та ст.ст. 35, 44, 66, 57, 61 і 62 ДП ЗМФФ,

 

ВИРІШИВ:

 

1. Рішення КДК від 30 травня 2014 року по справі № 22/14 «Щодо вилучення Дениса Бережного (Россо Неро)» скасувати.

2. З метою виправлення явної помилки в рішенні, прийнятому арбітром (у порядку ч. 3 ст. 44 ДП ЗМФФ), кваліфікувати порушення, вчинене гравцем команди СК «Аякс» Анатолієм Власовичем по відношенню до суперника Дениса Бережного у матчі «Аякс» – «Россо Неро», що відбувся 29 травня 2014 року, як грубий поштовх суперника руками після зупинки гри, а також застосування образливого висловлювання на адресу суперника.

2.1 У звязку із цим, попередження, отримане гравцем команди СК «Аякс» Анатолієм Власовичем у даному матчі – анулювати, замінивши його прямим вилученням.

2.2 У звязку із цим перейменувати дану справу на таку: № 22/14/а «Щодо вилучень гравців Анатолія Власовича (СК «Аякс») та Дениса Бережного (Россо Неро)».

3. За грубий поштовх суперника руками після зупинки гри, а також за застосування образливого висловлювання на адресу суперника, гравця команди СК «Аякс» Анатолія Власовича відсторонити від участі у чемпіонаті міста Запоріжжя з футболу серед команд Вищої ліги на 3 (три) матчі, починаючи з 30 травня 2014 року.

4. За навмисний удар суперника, який не володіє м’ячем, після зупинки матчу гравця команди «Россо Неро» Дениса Бережного відсторонити від участі у чемпіонаті міста Запоріжжя з футболу серед команд Вищої ліги на 3 (три) матчі, починаючи з 30 травня 2014 року.

5. Звернутися до комітету арбітрів Запорізької міської федерації футболу з вимогою розглянути дії арбітра Ігоря Рибченка під час обслуговування ним матчу «Аякс» – «Россо Неро», що відбувся 29 травня 2014 року.

6.  Протягом п'яти днів з моменту проголошення даного рішення розмістити повний його текст на офіційному електронному сайті ЗМФФ – www.football.zp.ua.

7. Відповідно до ст. 71 ДП ЗМФФ, дане рішення (окрім пункту 5) є остаточним, оскарженню не підлягає та набирає чинності з моменту його оприлюднення на офіційному електронному сайті ЗМФФ.Голова КДК                                                                               В.Ю. ГоліщевОприлюднено на сайті 11 червня 2014 року

Сейчас 3853 гостей и ни одного зарегистрированного пользователя на сайте