Логин

Регистрация

Регистрация пользователя
или Отмена

№ 27/14. 04.07.2014. Щодо вилучення тренера команди «Хортицький центр» Миколи Гвоздьова

РІШЕННЯ № 27/14

контрольно-дисциплінарного комітету Запорізької міської федерації футболу

 

04 липня 2014 р.                                                                          м. Запоріжжя 

 

Контрольно-дисциплінарний комітет Запорізької міської федерації футболу (надалі – КДК), у складі голови комітету Голіщева Володимира Юрійовича, заступника голови комітету Куршинова Костянтина Павловича та відповідального секретаря комітету Пушкарьової Олени Юріївни, розглянувши на своєму засіданні справу № 27/14 «Щодо вилучення тренера команди «Хортицький центр» Миколи Гвоздьова», 


ВСТАНОВИВ:


01 липня 2014 року до КДК надійшов рапорт арбітра Володимира Висоцького, датований 26 червня 2014 року. У рапорті зазначено, що 25 червня 2014 року він обслуговував матч 1/4 фіналу Кубку міста Запоріжжя з футболу серед аматорських команд: «Хортицький центр» – СК «Аякс».

Згідно з рапортом, на 84-й хвилині матчу арбітром за неодноразові апеляції на адресу арбітра, з використанням безадресних нецензурних висловлювань, з меж технічної зони був вилучений тренер команди «Хортицький центр» Микола Гвоздьов. Після вилучення тренер зайняв місце на трибуні, але продовжував коментувати дії бригади арбітрів.

Зміст рапорту арбітра матчу знайшов своє підтвердження у рапорті матчу, де міститься відповідний запис у графі «Інші зауваження».

Також на засіданні КДК було досліджено окремі письмові пояснення арбітра матчу Володимира Висоцького та асистентів арбітра Антона Потоцького та Дмитра Кузовлєва, що були написані ними на комітет арбітрів ЗМФФ.

Із даних пояснень було встановлено, що в цілому матч пройшов у коректній формі та був насичений ігровими моментами. Майже всі рішення, що приймалися бригадою арбітрів під час даного матчу, не викликали явної незгоди з боку гравців обох команд. Між тим, тренер команди «Хортицький центр» Микола Гвоздьов неодноразово бурхливо й голосно висловлював свою незгоду з деякими рішеннями бригади арбітрів. Із пояснень арбітрів матчу, така незгода була безпідставною. Крім того, тренер Микола Гвоздьов під час матчу неодноразово звертався до виконуючого обов’язки тренера команди СК «Аякс» Кирила Чистякова з претензіями щодо ймовірного впливу з його боку на роботу арбітрів в матчі.

З метою перевірки викладених фактів, КДК було заслухано на засіданні тренера команди «Хортицький центр» Миколу Гвоздьова, інспектора матчу Олександра Перепаденка (у телефонному режимі) та зачитано письмові пояснення в.о. тренера команди СК «Аякс» Кирила Чистякова.

Як пояснив на засіданні КДК тренер Микола Гвоздьов, його поведінка під час матчу була занадто емоційною та викликана, як на його погляд, несправедливим суддівством бригади арбітрів щодо його команди. Факт свого вилучення з меж технічної площі він заперечував. При цьому зауважив, що червоної картки йому арбітр не пред’являв, а лише попросив зайняти місце на глядацькій трибуні. Разом з тим, Микола Гвоздьов визнав, що неодноразово голосно висловлював свою незгоду з рішеннями, що приймалися бригадою арбітрів. При цьому жодних нецензурних чи образливих слів не говорив.

У телефонному режимі інспектор матчу Олександр Перепаденко підтвердив, що тренер команди «Хортицький центр» Микола Гвоздьов дійсно неодноразово на протязі матчу висловлював своє незадоволення щодо рішень, прийнятих бригадою арбітрів, вибігав з технічної площі до краю футбольного поля. Але образливих та нецензурних слів з його боку не було. Бригада арбітрів провела матч на хорошому рівні, суттєвих помилок не припускалася й отримала задовільні оцінки за роботу.

Також з письмових пояснень в.о. тренера СК «Аякс» Кирила Чистякова було встановлено, що тренер Микола Гвоздьов, починаючи з десятої хвилини матчу, коли на користь СК «Аякс» було призначено 11-метровий удар, почав бурхливо висловлювати своє незадоволення діями арбітрів, звертаючись чомусь здебільшого до Кирила Чистякова. Апеляції тренера Миколи Гвоздьова носили систематичний характер та не мали під собою жодних підстав. На думку Кирила Чистякова, арбітри матчу, якщо і помилялися, то в обидві сторони.

Між тим, у поясненнях Кирила Чистякова згадується про неправомірність участі у матчі 5-го туру чемпіонату міста Запоріжжя серед команд Вищої ліги «Металург» – «Хортицький центр» гравця команди «Хортицький центр» Генрі Аделайа. Матч відбувся 14 травня 2014 року. КДК вважає, що дана інформація підлягає перевірці, у зв'язку з чим необхідно звернутися з відповідним запитом до технічного комітету ЗМФФ.

Виходячи зі змісту досліджених доказів, письмових та усних пояснень сторін, КДК кваліфікує дії тренера команди «Хортицький центр» Миколи Гвоздьова як систематичні апеляції до арбітрів матчу. Пом’якшуючих чи обтяжуючих обставин КДК не встановлено. Факт нецензурних та образливих висловлювань з боку Миколи Гвоздьова на адресу арбітрів матчу під час розгляду справи свого підтвердження не знайшов. Факт вилучення тренера з меж технічної площі підтверджується рапортом арбітра матчу, рапортом матчу та поясненнями бригади арбітрів матчу. Довод тренера Миколи Гвоздьова, що йому не пред’являлася червона картка, КДК не бере до уваги, тому що, згідно з Правилами гри, арбітр має право пред’являти червону картку лише футболістам. Іншим особам, внесеним до рапорту арбітра, під час їхнього вилучення червона картка не пред’являється.

Відповідно до ч. 1 ст. 24 Дисциплінарних правил ЗМФФ, до офіційної особи клубу (команди) можуть бути застосовані дисциплінарні санкції, визначені статтею 14 цих Правил.

Згідно з п. 4 ч. 2 ст. 14, до фізичних осіб у футболі можливе застосування дисциплінарної санкції у вигляді відсторонення від матчів.

Згідно з підпунктом 4 пункту 1 частини 1 ст. 15 ДП ЗМФФ, за систематичні апеляції до арбітра матчу може бути застосовано відсторонення від участі у змаганнях на 1 (один) матч.

Виходячи з вищенаведеного, керуючись п. 13.1 Регламенту 74-го Кубку міста Запоріжжя з футболу, що присвячений 105-й річниці Запорізького футболу, на підставі ст.ст. 4, 8, 12, п. 4, ч. 2 ст. 14, п.п. 4 п. 1 ч. 1 ст. 15, ч. 1 ст. 24, ч. 4 ст. 32 та ст.ст. 57, 61 і 62 ДП ЗМФФ,


ВИРІШИВ:

1. За систематичні апеляції до арбітрів матчу тренера команди «Хортицький центр» Миколу Гвоздьова відсторонити від участі в 74-му Кубку міста Запоріжжя з футболу на 1 (один) матч, починаючи з 05 липня 2014 року.

2. Роз’яснити, що, згідно з ч. 4 ст. 32 ДП ЗМФФ, офіційна особа, тренер клубу (команди), відсторонений від виконання своїх обов’язків, може спостерігати за матчем, від якого він відсторонений, тільки з трибуни; йому не дозволяється знаходитись у роздягальні, тунелі або технічному майданчику та контактувати зі своєю командою до та під час матчу.

3. З метою перевірки фактів, що стали відомі на засіданні КДК, зобов’язати технічний комітет ЗМФФ у строк до 15 липня 2014 року надати до КДК інформацію з приводу участі гравця команди «Хортицький центр» Генрі Аделайа у матчі 5-го туру чемпіонату міста Запоріжжя серед команд Вищої ліги «Металург» – «Хортицький центр», що відбувся 14 травня 2014 року, з наданням підтверджуючих документів.

4.  Протягом п'яти днів з моменту проголошення даного рішення розмістити повний його текст на офіційному електронному сайті ЗМФФ – www.football.zp.ua.

5. Відповідно до ст. 71 ДП ЗМФФ, дане рішення є остаточним, оскарженню не підлягає та набирає чинності з моменту його оприлюднення на офіційному електронному сайті ЗМФФ.

 

Голова КДК                                                                           В.Ю. Голіщев


Оприлюднено на сайті 05 липня 2014 року

Сейчас один гость и ни одного зарегистрированного пользователя на сайте